Na marcowym spotkaniu DKK w Książnicy Zamojskiej rozmowa toczyła się wokół powieści Carli Montero „Ogród kobiet”

Hiszpańska pisarka przedstawia skróconą wersję sagi kobiet rodu Verelli.

Fabuła rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. Pierwsza przenosi nas do Barcelony XXI wieku. Druga do Castelupo  włoskiego małego miasta na początku XX wieku. Równolegle poznajemy losy dwóch kobiet Giannę-kobietę sukcesu, wziętą panią architekt oraz jej prababcię „wróżkę” Anice. Prababcia przemawia do swojej prawnuczki za pośrednictwem pamiętnika. To opowieść o rodzinnych sekretach, o starych listach, kluczu do przeszłości i różnych obliczach miłości. Jak zgodnie stwierdziły uczestniczki spotkania to także opowieść o ruinach dawnego życia, które trzeba poskładać, by dalej móc żyć. W tle rozkosze podniebienia: kremy z lawendą, puszyste ciasteczka przekładane musem, czekoladowe ciasta, smakowite sałatki, makarony i sosy. Tego dnia na naszym klubowym stoliku pojawiły się czekoladowe mufinki, by jak u Gianny rozwiać ewentualne smutki.

Zapraszam do lektury

Małysza Małgorzata