Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu pozyskała z budżetu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dotację w wysokości 16 tys. zł na realizację projektu „E-nergiczny czytelnik”.

Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców regionu do aktywniejszego korzystania z  oferty kulturalnej dostępnej online. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zrealizujemy cykl warsztatów przeznaczonych dla osób 50+ i niepełnosprawnych. W trakcie szkoleń uczestnicy nauczą się korzystać z czytników e-booków, bibliotek cyfrowych, wirtualnych muzeów czy najbardziej popularnych komunikatorów. Dowiedzą się również jak bezpiecznie poruszać się w świecie social mediów. W ramach realizacji projektu zostaną zakupione czytniki e-booków, co pozwoli wprowadzić do oferty biblioteki usługę wypożyczenia tych urządzeń. Partnerem w realizacji zadania jest Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Szczegóły już wkrótce!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych