• „Łap za słówka” to karciana wersja wesołej gry słownej. Sprawdź, czy uda ci się napisać słowa, na które nie wpadli przeciwnicy! 

  Gra imprezowa „Łap za słówka” mieści się w kieszeni. No dobrze, „Łap za słówka” w wersji karcianej zmieści się na pewno w plecaku i torbie, jako że jest częścią serii „Gry do plecaka”. Natomiast jeśli chodzi konkretnie o kieszenie to imprezowa gra słowa „Łap z słówka” zmieści się w kieszeni, ale w takiej z tych większych. W spodniach nieco trudniej, w kieszeni kurtki, czy bluzy już spokojnie daje radę. 

  JAK GRAĆ?

  W „Łap za słówka” mamy trzy rodzaje kart: 

  - 30 kart kategorii 

  - 42 karty liter (w dwóch kolorach rewersów) 

  - 38 kart punktów 

  Podczas rundy mamy odkrytą jedną kategorię oraz dwie litery. Zadanie jest proste – należy znaleźć słowa pasujące do kategorii zawierające koniecznie wskazane dwie litery. Na przykład kategoria „Zwierzęta” oraz litery Z i E. Teraz wystarczy wytężyć umysł i puścić wodze fantazji. Im dziwniejsze i nietypowe słowa, tym lepiej. Punkty zdobywa się tylko za unikalne wyrazy, których nie zapisali przeciwnicy. 

  Nic też nie stoi na przeszkodzie, by w „Łap za słówka” grać także w innych znanych sobie językach, co nie tylko będzie sporym uatrakcyjnieniem, ale też ciekawą lekcją. 

  Imprezowa gra słowna „Łap za słówka” ma wiele zalet. 

  - dostarcza mnóstwa dobrej zabawy i śmiechu. Czasem ma miejsce przekręcanie słów i działanie pod presją czasu, a co za tym idzie – mówi się „co ślina na język przyniesie”, z czego może wynikać wiele zabawnych sytuacji

  - pomaga rozwijać kreatywne myślenie, a także skojarzenia, które z kolei dobrze wpłyną na rozwój logiki. Rozwija i z pewnością wzbogaca słownictwo. 

  - świetnie sprawdzi się zarówno podczas imprez ze znajomymi, jak i na wyjazdach integracyjnych czy rodzinnych spotkaniach

  Liczba graczy: 3-8 

  Wiek graczy: 8+

   

  Opis ze strony www.egmont.pl

 • Wyjątkowa gra o Harcerskiej Poczcie Polowej!

  Gra jest próbą przeniesienia na planszę funkcjonowania Harcerskiej Poczty Polowej, która działała w czasie Powstania Warszawskiego. Młodzi harcerze przenosili pocztę i rozkazy pomiędzy oddziałami powstańczymi, pomagając w ten sposób w walce z okupantem.Gracze wcielają się w rolę zastępowych mających do dyspozycji po trzech harcerzy. Celem gry jest takie wydawanie rozkazów swoim harcerzom, aby dostarczyli jak największą liczbę rozkazów pomiędzy dzielnicami Warszawy. Harcerze z różnych zastępów rywalizują ze sobą o to, kto najszybciej doręczy rozkaz na miejsce. Bardzo często gracze będą jednak zmuszeni również współpracować ze sobą! Jeśli bowiem rozkaz nie zostanie doręczony na czas, pojawia się blokada poszczególnych dróg, a nawet całych dzielnic. Jeśli zbyt wiele dzielnic zostanie zajętych przez oddziały wroga, gra kończy się porażką wszystkich graczy!2 warianty gry: podstawowy i zaawansowany! • Konieczność współpracy graczy! • Broszura o harcerskiej poczcie polowej dołączona do gry!Liczba graczy: 2-4 Czas rozgrywki: 30 min Wiek: 8-108 lat

   Opis ze strony www.znak.com.pl
 • Poprowadź swoją armię do zwycięstwa w jednej z największych bitew w historii!

  Jest upalny sierpień 1920 roku. Dwie potężne armie szykują się do bitwy, która zadecyduje o losach obu krajów. Stań po jednej ze stron konfliktu i poprowadź swoje wojska do zwycięstwa. Wykorzystaj umiejętności dowódców, siłę oddziałów oraz posiadane zasoby, aby pokonać nieprzyjaciela.

  Twoje decyzje pokażą, jak przebiegnie i zakończy się Bitwa Warszawska!

  Na czym polega gra?

  Bitwa Warszawska to strategiczna gra historyczna, która przenosi graczy w czasie do jednego z najważniejszych wydarzeń XX wieku. Gracze wybierają strony, po których się opowiedzą: Wojsko Polskie lub Armia Czerwona. Następnie prowadzą swoje oddziały do decydującego starcia na przedpolach Warszawy. Armie są zbudowane niesymetrycznie, co oznacza, że każda z nich ma swoje słabe i mocne strony, które trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu wojennej strategii. Od graczy zależy jak wykorzystają posiadane umiejętności dowódców i oddziałów. Może to właśnie Armii Czerwonej uda się zmienić bieg historii i wygrać 18. największą bitwę w dziejach świata!

  Gra oparta jest na mechanizmie hand management – gracze zarządzają kartami, które mają na ręku. Bitwa Warszawska z powodzeniem może posłużyć jako wstęp do bardziej wymagających pozycji. Nieskomplikowane zasady sprawią, że będzie to dobry wybór na pierwszą grę strategiczną zarówno dla młodych graczy, jak i dorosłych.

  Dodatkowe atuty:

  • Gra o wysokim poziomie merytorycznym i walorach edukacyjnych, przybliżająca wydarzenia wojenne z sierpnia 1920 r. Ujęcie tematu historycznego w taki sposób, aby był atrakcyjny dla młodego gracza.
  • Gra powstała z okazji jubileuszu Bitwy Warszawskiej oraz obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.
   

  Opis ze strony www.empik.com

 • Nowa gra z serii Ubongo! 

  Trudne łamigłówki – wyzwanie dla fanów „Ubongo!”  

  Światowy bestseller! 

  „Ubongo Extreme” to nowa gra z linii „Ubongo”. Tak jak w pierwowzorze gracze starają się, jak najszybciej dopasować elementy do swojej planszy. Jest to ekstremalnie trudne, bo kafelki mają sześciokątne kształty. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dopasowanie gry do umiejętności i wieku graczy.

  Każdy gracz stara się zasłonić wskazanymi kafelkami puste pola na swojej karcie. Kto najszybciej rozwiąże swoje zadanie?

  Elementy gry: 

  - 32 karty (64 łamigłówki)- 32 kafelki ( 4 zestawy po 8)Liczba graczy: 1-4Wiek graczy: 8+ Opis ze strony www.egmont.pl
 • Każdy gracz otrzymuje kafelki o wielorakich, trójkątnych kształtach, które co rundę będzie musiał jak najszybciej układać na kartach zadań. 

  Buduj, obracaj, przekręcaj i kombinuj z kafelkami, aby zapełnić dwa pola na karcie. 

  Kto najszybciej rozwiąże swoją łamigłówkę, zdobywa punkty zwycięstwa. Po ośmiu rundach wygrywa ten, który ma ich najwięcej. Dwa poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy. Dodatkowo gra ma tryb rozgrywki dla jednego gracza.

  Liczba graczy: 1-4 Wiek: 7+Czas gry: 20 minut Opis ze strony www.egmont.pl
 • Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najsławniejszych polskich serii komiksowych. W przezabawny sposób opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów – mądrego i uczciwego Kajka oraz silnego i samolubnego Kokosza – służących kasztelanowi Mirmiłowi. Dwaj przyjaciele dzielnie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy, raz po raz wpadając w tarapaty. Seria jest uważana za pierwszą polską opowieść fantasy – w świecie Kajka i Kokosza magia jest bowiem na porządku dziennym, a niezwykłe stwory, potwory i czarownice kryją się za każdym drzewem i pod każdym kamieniem. 

  Niewymuszony humor opowieści bawi czytelników w różnym wieku, a pełne szalonych przygód albumy czyta się jednym tchem.

  Bohaterowie komiksów „Kajko i Kokosz” znani są już dwóm pokoleniom Polaków. Ich przygody czytane są zarówno przez dzieci, jak i rodziców. Gra karciana „Kajko i Kokosz – Szkoła latania” nawiązuje do tej najpopularniejszej polskiej serii komiksowej. Zasady karcianki są niezwykle proste. Zagraj karty, wykorzystaj siłę swoich postaci i pokonaj rywali! Wygra gracz, który na koniec gry będzie mieć najmniej punktów karnych. Gra ma dwa warianty zasad, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w gronie 7-latkow, jak i starszych graczy. „Szkoła latania” w wersji karcianej dostarczy wiele frajdy nie tylko fanom komiksu. 

  Liczba graczy: 2-6Wiek graczy: 7+Elementy gry:- 55 kart postaci- 7 kafelków przedmiotów- 2 żetony maści latania Opis ze strony www.egmont.pl
 • Zasady "Kaleidos Junior" zostały przygotowane w taki sposób, by podczas jednej rozgrywki udział mogli brać dorośli jak i dzieci w dowolnym wieku. Dla wszystkich gra będzie stanowiła wyzwanie i wcale nie tak łatwo będzie im wygrać!Na czym to polega?Gracze mogą grać w zespołach lub indywidualnie. Każdy zespół wykorzystuje własny zestaw rysunków (zestawy są takie same dla każdego), a celem jest znalezienie jak największej liczby przedmiotów spełniających dany warunek!Za pomocą specjalnego koła losujecie, czego będziecie w tej rundzie szukać. Może to być na przykład coś wydzielającego zapach! Albo zrobionego z drewna! A może coś co się rusza... Albo coś na literę B!Czasu macie tyle, ile zajmuje przesypanie się piasku w klepsydrze. Następnie wszyscy omawiają wybory innych graczy i muszą dobrze uzasadnić swój wybór, jeśli chcą dostać swoje punkty zwycięstwa!- Piłka się rusza!- Nie, no hej... sama z siebie się nie rusza. - No dobrze, ale ten króliczek pod szafką to chyba się zalicza? - Toż to pluszowa zabawka!- No jak to pluszowa zabawka! Przecież ten wielki Pan Królik to żywa postać, a nie pluszak! Zresztą sam masz go zaznaczonego na swojej planszy!W zależności od wieku graczy możemy grać na dość proste w identyfikacji kategorie lub już trudniejsze literki. Najstarsi mogą wybrać najtrudniejszy wariant, w którym należy zapisywać dostrzeżone przedmioty zaczynające się na wylosowaną literę.Osoba, która ma najwięcej punktów zwycięstwa po pięciu rundach (każda runda rozgrywana jest na innej planszy), wygrywa!
   
  Opis ze strony www.rebel.pl
 • Minecraft na PlayStation 4 wspiera funkcję podzielonego ekranu i pozwala na budowanie razem ze znajomymi. Możliwa jest też gra na różnych platformach przy użyciu innych urządzeń, na których można grać w Minecraft. Gra jest dostępna jako dysk fizyczny oraz w wersji cyfrowej w PlayStation Store. 
  Opis ze strony www.minecraft.net
   
 • Polska Luxtorpeda to gra imprezowa, przy której świetnie będą się bawić młodsi i starsi. Dynamiczna rozgrywka spodoba się fanom gier typu Dobble czy Jungle Speed. W grze występują różne postaci i obiekty związane z polską kulturą i historią.
  Jednak żeby wygrać, nie trzeba ich znać – o zwycięstwie zadecydują pamięć i refleks!  Ale przy okazji można się też czegoś nauczyć…
  Elementy gry:
  7 podstawowych kart kategorii
  49 podstawowych kart obiektów
  7 dodatkowych kart kategorii
  49 dodatkowych kart obiektów
  Bardzo szybka gra rodzinna!
  Jak grać w Luxtorpedę?
  Gracze wykładają kolejne karty z różnych kategorii (np. Polskie zwierzęta, Pojazdy, Krajobrazy czy Sławni Polacy) i muszą zapamiętać ich położenie na stole. Cały czas pojawiają się nowe karty, a niektóre są zabierane, więc łatwo się pomylić, co wywołuje wiele emocji i salwy śmiechu.
  Pudełko zawiera wersję podstawową, w którą mogą grać nawet pięcioletnie dzieci oraz wersję rozszerzoną dla starszych lub bardziej doświadczonych graczy.
  Wybierz się w podróż w czasie i jednocześnie poznaj współczesną Polskę. W grze występuje 98 różnych obiektów, postaci i wydarzeń nawiązujących do polskiej przyrody, kultury i historii. - Jednak żeby wygrać, nie musisz być omnibusem, a jedynie wykazać się dobrą pamięcią i refleksem - pisze Anna Polkowska z Board Game Girl. „Polska Luxtorpeda” to planszówka o bardzo prostych zasadach, każdy gracz nawet niewprawiony ma szansę pokonać przeciwników. Każde rozdanie kart dostarcza mnóstwo rozrywki. Dobra zabawa to nie wszystko, przy okazji gry można się wiele nauczyć. Sporo ciekawostek, ważnych dat związanych z Polską to tylko niektóre walory edukacyjne.
  Gra rodzinna szybka jak lokomotywa!
  Gracze wykładają kolejne karty z różnych kategorii (np. Dzikie zwierzęta, Rośliny uprawne, Potrawy, Pojazdy, Krajobrazy, Trudne słowa czy Sławni Polacy) i muszą zapamiętać ich położenie na stole. Cały czas pojawiają się nowe karty, a niektóre są zabierane, więc łatwo się pomylić, co wywołuje wiele emocji i salwy śmiechu. - Jest to jedna z najlepszych gier towarzyskich, przy której świetnie będą bawić się młodsi i starsi gracze. – mówi Tomasz Kołodziejczak, wydawca gry „Polska Luxtorpeda”. - Polacy szukają tytułów, w które mogliby zagrać we dwójkę, ale interesują ich również gry, które dostarczą tyle samo rozrywki większej liczbie graczy, jeśli przyjdą na obiad albo zechcą spędzić wspólnie wieczór. Zasady muszą być proste, aby dało się je szybko wytłumaczyć, a gra nie znudziła się zbyt szybko. To wszystko ma w sobie „Polska Luxtorpeda” – dodaje wydawca.
  Autorem tytułu „Polska Luxtorpeda” jest Reiner Knizia, niekwestionowany autorytet, jeden z najbardziej cenionych i popularnych twórców gier planszowych. Ilustracje do gry przygotował Robert Konrad. Planszówka przeznaczona jest dla graczy w wieku już od 5 lat. W pudełku znajdują się 2 talie kart – podstawowa i dodatkowa. Graczom, którzy grają po raz pierwszy albo z młodszymi dziećmi, rekomenduje się talię podstawową – z kategoriami i obrazkami łatwiejszymi do zapamiętania i nazwania. Wśród dzikich zwierząt, które pojawiają się na kartach są m.in.: Żubr, Żmija, Jaskółka czy Karp. Wśród pojazdów, z którymi gracz będzie miał do czynienia znajdą się: Samochód Syrena, Samolot Iskra, Pociąg Luxtorpeda i Autobus Solaris. A trudne słowa, które mogą zaskoczyć np. gości obcokrajowców to: Chrząszcz, Źdźbło, Szczotka, Rzeżucha. Kolejne rozgrywki można urozmaicić o karty dodatkowe, opisane na końcu instrukcji do gry.
  Opis ze strony www.egmont.pl
 • Ostatnia odsłona trylogii poświęconej Geraltowi, która trafiła na rynek w maju 2015 roku. Jej akcja rozgrywa się pół roku po finale Zabójców królów podczas kolejnej wojny Cesarstwa Nilfgaardu z Królestwami Północy i koncentruje się na poszukiwaniach Cirilli, przybranej córki Geralta, ściganej przez Dziki Gon. Gra wprowadza niewystępujące wcześniej w grach postaci znane z Sagi o wiedźminie, w tym m.in. Yennefer z Vengerbergu, Cirillę, Myszowora i Crach en Craite. W odróżnieniu od poprzednich części, oferuje otwarty świat, podzielony na kilka większych stref – Biały Sad, Velen (w tym Oxenfurt i Novigrad), wyspy Skellige i Kaer Morhen. Jako jedyna odsłona doczekała się płatnych rozszerzeń fabularnych – Serca z kamienia  oraz Krew i wino, które rozbudowywały podstawową wersję gry o ponad trzydzieści godzin dodatkowej zawartości, zaś drugi z nich dodawał kolejną rozległą lokację – księstwo Toussaint.  
  Opis ze strony www.wikipedia.org
 • Gra strategiczna dla całej rodziny.Zawartość pudełka: 106 kostek do gry (8 zestawów od 1-13 w czterech kolorach), 2 jokery, 4 podstawki, szczegółowa instrukcja obsługi.Celem gry jest jak najszybsze wyłożenie na stół wszystkich kostek ze swojej tabliczki. 
  Wiesz, że Rummikub jest znany właściwie na całym globie? Na jego popularność wpływ mieli oczywiście jego wielbiciele ze wszystkich stron świata – od początku jego istnienia tworzyli kluby zrzeszające miłośników tej liczbowej gry. Krajowe rozgrywki, które stały się popularne wśród coraz większej liczby graczy, dodatkowo umocniły pozycję Rummikuba i wyróżniły go na tle innych gier. Olbrzymie zainteresowanie, z jakim się spotkały oraz rosnąca liczba państw, które zaczęły je organizować, skłoniły jej twórców – rodzeństwo Hertzano, do organizowania Międzynarodowych Mistrzostw. Dziś Rummikub to flagowa pozycja firmy założonej przez potomków Hertzano.Rummikub jest produkowany w 25 wersjach językowych, sprzedał się w ponad kilkudziesięciu milionach egzemplarzy, a jego sprzedaż z roku na rok wcale nie maleje! Jest aż czterokrotnym zdobywcą tytułu ‘Gry Roku’ – w tym również w Polsce, a w roku 1997 zdobył tytuł najlepiej sprzedającej się gry w USA. W czym tkwi tajemnica popularności Rummikuba? W prostocie zasad, które nim rządzą oraz w emocjach, których każdorazowo dostarcza swoim graczom! Twórcy chcąc wyjść naprzeciw graczom żądnym dużej dawki adrenaliny zaprosili do gry Jokery, jakich jeszcze nie widziałeś! Chcesz się z nimi zmierzyć? Podejmij wyzwanie i zawalcz o zwycięstwo! 
  Opis ze strony www.rummikub.pl
 • Przygodowa gra akcji przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby, wyprodukowana przez studio Naughty Dog. Gra została wydana przez Sony Computer Entertainment 10 maja 2016 roku wyłącznie na konsolę PlayStation 4[4]. Jest to czwarta część serii Uncharted. Uncharted 4 używa autorskiego silnika Naughty Dog Game Engine.Akcja gry rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach z trzeciej części – Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Nathan Drake tym razem wyrusza na Madagaskar w poszukiwaniu legendarnego miasta Libertalia będącego anarchistyczną, antykapitalistyczną XVII-wieczną kolonią piratów, opisaną między innymi w książce Historia najsłynniejszych piratów, której autorstwo przypisuje się Danielowi Defoe.  
  Opis ze strony www.wikipedia.org
Przejdź do góry