W upalną środę 12 czerwcaodbyło się trzecie spotkanie Klubu Literackiego TARABOOK. Mimo wyjątkowo gorącej aury było nas 16 osób, w tym pojawiło się aż 6 nowych członków! Jak widzicie nasz klub się rozrasta i ma się całkiem poważnie – od dzisiaj dysponujemy też własnym adresem mailowym: tarabook@biblioteka.zamosc.pl

Gościem honorowym tej edycji była Pani Irena Polkowska – emerytowana zamojska nauczycielka, poetka, tłumaczka, autorka pamiętników, powieści i poetyckich tomików. Pani Polkowska od połowy ub. wieku systematycznie pisze pamiętniki-nieocenione źródło wiedzy o ludziach i historii naszego miasta. Z uwagi na fakt, że pamiętniki mają formę tradycyjnego manuskryptu zdecydowaliśmy o ich zeskanowaniu w Pracowni Digitalizacji Książnicy Zamojskiej. W ten sposób zyskamy możliwość dalszego wykorzystywania tak cennych materiałów dla popularyzacji lokalnych dziejów.

Jako Klubowicze zostaliśmy zaproszeni przez dyr. Książnicy Zamojskiej do wzięcia udziału w Letniej Akademii Czytania-planowanym na okres wakacji plenerowym przedsięwzięciu literackim. Szczegóły imprezy będą znane wkrótce.

W odpowiedzi na ogłoszoną na poprzednim spotkaniu akcję zbierania materiałów do premierowego wydania twórczości naszych Klubowiczów, wpłynęły utwory 14 autorów. Akcja potrwa do 30 czerwca, a jej podsumowanie odbędzie się w czasie lipcowego spotkania Klubu. Już w przyszłym tygodniu zbierze się działająca w Książnicy Zamojskiej komisja wydawnicza, która zapozna się z zaprezentowanymi przez Was materiałami.

W drugiej części spotkania Zosia, Piotr i Bożenka zaprezentowali swoje utwory poetyckie. Przyjemnym chwilom obcowania z poezją towarzyszyły piękne obrazy malowane przez naszą klubową koleżankę Agatę i prezentacja autorskich fotografii ilustrujących wiersze Bożenki.

Wszyscy niecierpliwie czekamy czy nam się uda i jak będzie wyglądał nasz wydawniczy literacki start up…

Następne, wakacyjne spotkanie zaplanowaliśmy na 10 lipca 2019 roku.

Anna Rychter
Kontakt: