WYPOŻYCZALNIA KSIĄŻKI MÓWIONEJ I ZBIORÓW MULTIMEDIALNYCH

godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek:  7.30 – 18.00

sobota:  7.30 – 15.30

Dział obejmuje opieką czytelniczą osoby niepełnosprawne (dzieci, młodzież, osoby dorosłe) i wykluczone społecznie z terenu Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego.

Dział gromadzi i udostępnia:

• książki „mówione” – audiobooki dla dzieci i dorosłych dostępne na różnych nośnikach:
  • kasety, płyty CD, MP3,
  • książki „mówione” w zapisie cyfrowym do odtwarzania na Czytaku,
  • Czytaki (udostępniane na zewnątrz jedynie osobom posiadającym niepełnosprawność wzroku),
  • filmy na DVD dla dzieci i dorosłych,
  • gry planszowe (w tym wielkoformatowe),
  • kursy językowe,
  • wydawnictwa multimedialne, w tym: gry edukacyjne, multimedialne encyklopedie i programy edukacyjne,
  • książki czarnodrukowe z serii Duże Litery,
  • płyty CD z muzyką klasyczną,
  • gry na PS4 (do korzystania na miejscu),
  • okulary VR (do korzystania na miejscu).

Do dyspozycji Czytelników znajdują się 4 stanowiska z dostępem do Internetu, 2 stanowiska odsłuchowe i 1 stanowisko multimedialne z konsolą PlayStation 4.

Istnieje możliwość zrobienia wydruku oraz skanu, koszty reguluje cennik.

Szczegółowe zasady korzystania ze zbiorów określa regulamin.

Dział organizuje:
– zajęcia z edukacji multimedialnej, lekcje biblioteczne, pogadanki, warsztaty dla dzieci, młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych,
– konkursy,
– koncerty i występy artystyczne,
– wystawy
– wykłady, seminaria

Dział obejmuje opieką czytelniczą osoby niepełnosprawne (dzieci, młodzież, osoby dorosłe) i wykluczone społecznie z terenu miasta Zamość i powiatu zamojskiego. Oprócz wzbudzania i rozwijania zainteresowania książką, agenda stwarza czytelnikom niepełnosprawnym możliwości spotkań oraz rozwijania swoich umiejętności i zdolności twórczych, poprzez aktywne uczestnictwo w organizowanych wydarzeniach kulturalnych. Twórczość artystyczna osób niepełnosprawnych promowana jest przez działalność wystawienniczą i wydawniczą.

Działalność kulturalno-oświatowa z osobami niepełnosprawnymi