20 sierpnia 2021 r. Książnica Zamojska zaprasza na Biblioteczne spotkania z historią ph. zawsze Stylowy Baczyński. W ramach tego przedsięwzięcia przy Letniej Czytelni Książki i Prasy na Rynku Wodnym w Zamościu (w razie niepogody w Bibliotece Głównej przy ul. Kamiennej 20) odbędą się:

– o godz. 16.00 spotkanie autorskie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak, autorką zbeletryzowanych biografii K.K. Baczyńskiego i Marii Skłodowskiej-Curie oraz licznych książek obyczajowych m.in. „Nie lubię kotów”, „Wieczna wiosna”, czy trzytomowej serii „Upalne lato”.

– o godz. 17.00 w ramach wakacyjnego cyklu Wszystkie książki mówią… rozpocznie się spotkanie z poezją K.K. Baczyńskiego. Wiersze poety odczytają publicznie przedstawiciele służb mundurowych oraz harcerze.

Dodatkowo w namiocie Letniej Czytelni Książki i Prasy oraz online na stronie internetowej i Facebooku Książnicy udostępniony zostanie quiz Zagadki Stulatki, każdy chętny będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat historii Biblioteki, kina „Stylowy” i Zamościa. Tradycyjnie odbędzie się także kiermasz książki używanej.

Po raz kolejny zaprosimy także mieszkańców i turystów do zagrania w grę miejską na smartfona Zamojskie Poga(duchy), przygotowaną przez Bibliotekę z okazji 440. rocznicy założenia Zamościa.

Zwolenników wirtualnych spotkań z Biblioteką zaprosimy do obejrzenia prezentacji multimedialnych Krzysztof Kamil Baczyński i Dawno temu w “Stylowym”.