Już od 1 grudnia br. czytelnicy Książnicy Zamojskiej im. S. K. Zamoyskiego otrzymają dostęp do tysięcy e-booków na tabletach, smartfonach, komputerach i e-czytnikach.

Biblioteka zakupiła usługę Legimi – wypożyczalnię książek elektronicznych, z których mogą korzystać  wszyscy zarejestrowani czytelnicy Książnicy Zamojskiej i jej filii posiadający ważną kartę czytelnika, bez ograniczonych praw korzystania ze zbiorów Książnicy. Za pośrednictwem platformy Legimi.com mogą uzyskać dostęp do nowości wydawniczych, bestsellerów i twórczości uznanych autorów literatury obyczajowej, fantastycznej, kryminalnej, dziecięcej i młodzieżowej oraz faktu i reportaży.

Aby skorzystać z usługi wystarczy zgłosić się do biblioteki (dział Wypożyczalnia Książki Mówionej i Zbiorów Multimedialnych, ul. Kamienna 20, p. 1), gdzie czytelnik uzyska kod dostępu. Na podstawie otrzymanego kodu należy założyć konto na stronie www.legimi.pl/ksiaznica_zamojska i pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie dostępne w abonamencie e-booki można czytać na własnym urządzeniu.

Ebooki można wypożyczać przez miesiąc licząc od dnia, w którym aktywowano kod. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po nowy kod.

Liczba kodów jest ograniczona, o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeden czytelnik może otrzymać tylko jeden kod w danym miesiącu.

Zachęcamy do korzystania z łatwego dostępu do tysięcy książek i możliwości czytania w każdym miejscu. Warto skorzystać z tej usługi szczególnie w czasie, gdy korzystanie z tradycyjnych zbiorów bibliotecznych jest ograniczone przez pandemię.

 

Bliższych informacji udziela Wypożyczalnia Książki Mówionej i Zbiorów Multimedialnych, ul. Kamienna 20 (p. 1), tel. 84 627 11 54 wew. 28, e-mail: ocn@biblioteka.zamosc.pl, www.biblioteka.zamosc.pl