Czytelnicy Książnicy Zamojskiej im. S. K. Zamoyskiego mają możliwość dostępu do tysięcy e-booków i audiobooków na tabletach, smartfonach, komputerach i e-czytnikach.

Biblioteka zakupiła usługę Legimi – wypożyczalnię książek elektronicznych, z których mogą korzystać  wszyscy zarejestrowani czytelnicy Książnicy Zamojskiej i jej filii posiadający ważną Kartę Biblioteczną, bez ograniczonych praw korzystania ze zbiorów Książnicy. Za pośrednictwem platformy Legimi.com mogą uzyskać dostęp do nowości wydawniczych, bestsellerów i twórczości uznanych autorów literatury obyczajowej, fantastycznej, kryminalnej, dziecięcej i młodzieżowej oraz faktu i reportaży.

Aby skorzystać z usługi wystarczy zgłosić się do biblioteki (Dział Książki Mówionej i Zbiorów Multimedialnych, ul.Kamienna 20, p.1), gdzie czytelnik uzyska kod dostępu. Na podstawie otrzymanego kodu należy założyć konto na stronie http://www.legimi.pl/lubelskie/ i pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas można korzystać z dostępnych w abonamencie e-booków
i audiobooków na własnych urządzeniach.

E-booki i audiobooki można wypożyczać przez miesiąc od dnia, w którym aktywowano kod. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po nowy kod.

Liczba kodów jest ograniczona, o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeden czytelnik może otrzymać tylko jeden kod w danym miesiącu.

Zachęcamy do korzystania z łatwego dostępu do tysięcy książek i możliwości czytania w każdym miejscu.

Bliższych informacji udziela Wypożyczalnia Książki Mówionej i Zbiorów Multimedialnych, ul. Kamienna 20 (p. 1), tel. 84 627 11 54 wew. 28,
e-mail:
mediateka@biblioteka.zamosc.pl, www.biblioteka.zamosc.pl