20 i 21 sierpnia br. w godz. 9.00 – 14.00 w Książnicy Zamojskiej odbędą się dwudniowe warsztaty, które poprowadzi Marcin Skarbka (Good Books), stypendysta MKiDN w zakresie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju jej kadr. Badacz zjawisk kulturowych, zwłaszcza w zakresie edukacji oraz budowania nowoczesnej oferty instytucji kultury. Pracuje m.in. nad sposobami łączenia nowych technologii z tradycyjnymi książkami.

Warsztaty zrealizowane będą dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na  projekt Dzielmy się wiedzą  mnóżmy pomysły w ramach Programu Partnerstwo dla książki.

Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu szkoleń dla bibliotekarzy zatrudnionych w bibliotekach publicznych miasta i pow. zamojskiego, umożliwiających im uzyskanie nowych umiejętności, a przez to podniesienie standardów usług oferowanych użytkownikom bibliotek, w szczególności młodzieży, często stroniącej od czytania i bibliotek. W ramach projektu odbędzie się 6 szkoleń warsztatowych – stacjonarnych i online: Laboratorium pamięci w bibliotece, które poprowadzi Małgorzata Zbroszczyk (MBP Chrzanów); Biblioteczne możliwości wykorzystania nowych technologii w pracy z młodzieżą, które poprowadzi dr Grzegorz Gmiterek – adiunkt na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego; Jak i jakie książki polecać młodzieży zrealizuje Alina Łysak (MBP Wrocław; Good Books); Magnes do wyobraźni, czyli jak przyciągnąć niewolników smartfonów do świata książek – Paweł Kopijer i Agata Bogusiak oraz Zaangażowanie, kreatywność, motywacja – droga do nowoczesnej biblioteki, które poprowadzi: Monika Schmeichel-Zarzeczna – bibliotekarka, trenerka, historyk sztuki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Patronat medialny: Nowy Kurier Zamojski.