Projekt „Czas na Seniora”, realizowany w Książnicy Zamojskiej dobiegł końca. Głównym celem projektu, trwającego od 10 do 26 października 2023 roku było zapobieganie wykluczeniu osób 60+, integracja i aktywizacja społeczeństwa lokalnego oraz edukacja środowiska osób starszych. W wydarzeniu wzięły udział Panie, gotowe na zdobywanie wiedzy z różnych dziedzin.
W ramach projektu przeprowadzone zostały warsztaty rękodzieła, których efektem były imponująco wykonane ikony, anioły w technice Powertex oraz kolorowe, jesienne kapelusze.
Uczestniczki warsztatów wzięły również udział w zajęciach komputerowych, uzyskując podstawową wiedzę z zakresu informatyki oraz nowoczesnych technologii.
Podczas trwania projektu, każdego dnia odbywały się zajęcia ogólnorozwojowe, poprawiające zarówno stan ciała jak i ducha uczestniczek.

Dla Pań Seniorek zorganizowano również wykłady na temat profilaktyki bólu kręgosłupa. Zwrócono przy tym uwagę na znaczenie książki jako narzędzia terapeutycznego.

W ostatnim dniu projektu przygotowana została niespodzianka w postaci sesji zdjęciowej, w której Seniorki wystąpiły w roli modelek. Po zakończonych zdjęciach Panie mogły odpocząć przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku, rozmawiając o tym, ilu ciekawych oraz nowych rzeczy doświadczyły podczas tych kilkunastu dni.
Na zakończenie projektu, w holu dolnym Książnicy Zamojskiej zaprezentowana została wystawa prac powarsztatowych.

Projekt „Czas na Seniora” doładowała swoją energią Fundacja PGE, której serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.