To hasło tegorocznej Nocy Bibliotek. U nas wydarzenie odbędzie się w piątek 8 października 2021 roku. Poprzez różne aktywności będziemy wzmacniać zarówno umysł, jak i ciało, będziemy podkreślać korzyści wynikające z czytania, będziemy jak zawsze czekać na Was i dzielić się z Wami pozytywną energią.

Nie ściemniamy – zaczynamy już od 9.30 projekcją filmu: „Operacja Człowiek w czerni”. To kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2”. – spotkanie zostało zarezerwowane, ale w kolejnych godzinach tego dnia i nie tylko tego dnia, możemy przyjąć inne grupy zorganizowane. Zapraszamy do kontaktu. Projekcje odbywać się będą w Sali konferencyjnej. Film trwa ok 90 minut.

Od 10.00 na holu dolnym prezentowana będzie wystawa rękodzieła słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – przewidujemy warsztaty plastyczne dla dzieci. Zapraszamy chętnych.

Od 13.00 do 15.00 będzie można skorzystać z porady Dietetyka.

W godzinach 13.00 – 18.00 w Czytelni funkcjonować będzie Strefa Piękna – kosmetyki, porady, badania skóry twarzy, peeling kawitacyjny i kto wie, co jeszcze…

Od 13.00 – Uczesz się, wymodeluj fryzurę – porady fryzjerskie – uczennice Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Również od 13.00 BABY malują – makijaż i o makijażu Magdalena Sarzyńska.

W strefie aktywności zaplanowaliśmy pokaz treningu wzmacniającego, ćwiczenia z książką w ręku, a nawet na głowie. O 15.00 TOTAL ACTIVE ZAMOŚĆ – Wioleta Kusiak – Fitnes z książką –
jak siedzieć, jak chodzić, jak czytać.

O 16.00 na scenie w holu dolnym wystąpią Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku – będą recytacje, skecze…

Po 16.00 będzie można sprawdzić skład swojego ciała.

Od 17.00 EDYTA EDYTA – stylistka paznokci w Rzęsy z pazurem Zamość.

Po 17.00 zapraszamy na IGRASZKI ZAMOJSKIE, zameldują się u nas miłośnicy planszówek i pograją w MEDIATECE – a może są chętni na miniturniej Scrabble?

O 17.15  Minirecital Kariny Kowalskiej – uczestniczki The Voice Kids. Wystąpią również Szewczuk Bartłomiej – recytacja,  Kłos Amelia – śpiew i Haniecka Zuzanna – śpiew.

Tego dnia polecać będziemy „w ciemno” same pozytywne książki i tylko pozytywne filmy. To akcja dla odważnych, ponieważ książki i filmy będą opakowane i nie będzie wiadomo, co wybieramy. Wiadome będzie tylko to, że przesłanie tego co znajdą Państwo w środku będzie pozytywne, wzmacniające.

O 20.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Robertem Gmiterkiem. Zapraszamy Was Jego słowami na Kamienną do Zamościa. Do Książnicy na noc czarów. Bo czymże innym jest biblioteka jak nie oczarowaniem? Czym innym jest jak nie miejscem mocy? W książkach, w literaturze znajdujemy idee, które stwarzają światy i iluminują je. Na Kamiennej dostąpimy iluminacji. Nie będziemy jej demaskować jak niegdyś w Moskwie uczynił to Mistrz Woland. Tu w Zamościu pokażemy, gdzie można ją znaleźć. W Oikoumene. Na Roztoczu świata i w Śnie na Kniaziach znajdziecie ich wiele,
a Przewodnik Metaforyczny wskaże Wam do nich drogę. Znajdźcie drogę 8 października o 20,00 do Książnicy Zamojskiej na Kamienną, a znajdziecie drogę do krainy ducha i iluminacji, pod podszewkę świata.

I to tyle Gwiazd tej nocy, zanim skończy się piątek, pojedynczo lub grupami udamy się – każdy w swoją drogę. Jest bowiem tyle dróg, aby każdy iść własna mógł… nie martwcie się one wszystkie bezpiecznie doprowadzą Was prędzej czy później do biblioteki.

Bądźcie z nami w towarzystwie dobrych, mądrych, ciekawych świata ludzi i wartościowych książek.

Oczywiście z uwagi na stele rosnącą liczbę zakażeń, zachorowań – pamiętać należy o dezynfekcji, dystansie i maseczce i o tym, że:

CZYTANIE WZMACNIA!

Kontakt z organizatorami, rezerwacja miejsc i zgłoszenia: tel. 84 627 11 54, wew. 30, e-mail: czytg@biblioteka.zamosc.pl