UWAGA NADCHODZI. Dzień otwarty Zamojskiej Akademii Kultury! Widzimy się 25 lutego. Na ten dzień czekają nie tylko czytelnicy Książnicy Zamojskiej, ale wszyscy mieszkańcy miasta. Nie ważne ile masz lat i jakie są Twoje zainteresowania – serdecznie Cię zapraszamy!

Startujemy punktualnie o godzinie 10.00

  • Na rozgrzewkę familijne warsztaty literacko plastyczne oraz projekcja filmowa.
  • O godzinie 11.00 uczta dla kreatywnych umysłów – zainspirowani poezją Bolesława Leśmiana będziemy bawić się słowem.
  • Punktualnie w południe familijne „poczytajki”. Nie martwcie się, jeśli nie zdążycie – kopię wydarzenia zaplanowaliśmy na godzinę 15.00 (przecież wiemy, że południe to dla wielu regularna pora obiadowa).
  • O godzinie 13.30 zapraszamy Państwa na podróż w czasie. Przeniesiemy się do roku 1594, do dnia kiedy oficjalną mowę z okazji otwarcia placówki wygłosił jej fundator – Jan Zamoyski. Mowę oficjalnie przeczyta wybitny reprezentant młodego pokolenia. W Zamościu mieszka wielu utalentowanych młodych ludzi – chcemy ich wspierać, dopingować i reklamować przy każdej z możliwych okazji.
  • Miłośników historii oraz kolekcjonerów kalendarzy zapraszamy o 14.30 na spotkanie promujące najnowszą publikację Książnicy Zamojskiej „Niespieszny Zamość, czyli spacerkiem po mieście idealnym w towarzystwie Michała Mariana Pieszki przez 366 dni 2024 roku”.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa „SzymON. Biblioteka Szymona Szymonowica”.

Czekamy również na tych, którzy zechcą nas jedynie odwiedzić. Przestronne i nowoczesne wnętrza warte są choćby zobaczenia.

Uwaga! Wypożyczanie i zwrot książek rozpoczynamy od poniedziałku 26 lutego, już od 7.30

 

Filia nr 7
Mediateka w Akademii

 

Godziny otwarcia