W piątek 14 lipca 2023 roku Książnica Zamojska zaprosiła na Rynek Wodny w Zamościu nietypowych podróżników – miłośników caravaningu.

Dzięki współpracy z Panem Grzegorzem Dubrowskim z  Polskiego Caravaningu i Camper Majstrów, mogliśmy spotkać się z rodziną podróżującą kamperem, Państwem Małgorzatą i Grzegorzem Wilczyńskimi. Nasi goście opowiedzieli o swoich wieloletnich doświadczeniach podróżniczych, doradzali, jak przygotować się do pierwszych wyjazdów, jaki kamper jest dobry na początek, a jaki, gdy się podróżuje z małymi dziećmi. Zdradzili nam, jak planują trasy swoich podróży i czym jest dla nich rodzinne życie w drodze.

Przyjechali do nas także inni zwolennicy tej formy turystyki, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z nowicjuszami i tymi, którzy pierwsze kroki w świecie caravaningu mają już za sobą. Ciepły dzień ochładzały uczestnikom wspaniałe Lody Bosko, a Aeroklub Ziemi Zamojskiej proponował przeloty szybowcem (podobno w chmurach jest chłodniej 😉

Nasze działania wsparł ZAMTOUR, firma przyjazna bibliotece, która organizuje wycieczki MELEXEM, a także Bar Asia, który nakarmił naszych podróżników – dziękujemy!