Project Description

Plan Tygodnia Bibliotek wypełniony mamy po szczyty regałów, a regały całkiem wysokie. Codziennie od parteru po drugie piętro dzieją się u nas rzeczy, których nie pamiętają nawet najstarsi Zamościanie. Nie znaczy to oczywiście, że wcześniej się nie działo, a jedynie, że ciągle jest inaczej, że wciąż zaskakujemy naszych czytelników, jak i samych siebie.

13 i 14 maja gościła w Zamościu Ewa Kassala, a właściwie Dorota Stasikowska-Woźniak. Dwa energetyczne spotkania, pełne dobrych, ciepłych słów w sam raz na dwóch zimnych (no może chłodnych) ogrodników Serwacego i Bonifacego.

Trzynastego, w majowe popołudnie w interaktywnym power show w Galerii ExLibris wzięły udział głównie królowe, ale nie brakowało też królów. Autorka zabrała zebranych w podróż do „było” i podkreślała, że ma ono ogromny wpływ na „tutaj” oraz na „będzie”. Bystrym okiem i czujnym uchem wyłapywaliśmy pozytywne wibracje i chłonęliśmy całym ciałem, kierowane do nas słowa wiedząc, jaka jest ich moc. Był czas na indywidualne rozmowy, autografy i dedykacje. To było bardzo dobre spotkanie. Żadne ohoho. Naprawdę!

Fot. Bogusław Pupiec

Kolejnego dnia przed południem wnętrza Mediateki Filii nr 7 Książnicy Zamojskiej wypełniły się po brzegi młodzieżą z I LO i Ekonomika. Ponad setka osób wzięła czynny udział w opowieściach o czasach dawno minionych, choć czy całkiem minionych – trudno powiedzieć. Był czas pełnego skupienia – być może niektórych to zdziwi, ale młodzież wciąż można czymś zainteresować. Naprawdę! Tym razem było głównie o Piastach, ale wiadomo, nie tylko.

Uwaga mamy w bibliotece oraz na filiach książki Ewy Kassali. Jeśli więc ktoś nie był na spotkaniu, bo z różnych powodów nie mógł, albo nie był, bo wiadomość o spotkaniu nie dotarła  do niego na czas. Zapraszamy do naszej sieci bibliotek i zachęcamy do lektury. Dajcie się wciągnąć w czytanie.

Fot. Piotr Piela

Partnerem wydarzenia „Biblioteka – z książką w przestrzeni miasta” jest Województwo Lubelskie. Marka Lubelskie Smakuj Życie. Patronat Honorowy sprawuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Patronat medialny przyjęły Polskie Radio Lublin, „Kronika Tygodnia” i „Nowy Kurier Zamojski”.