W dniu 30 października 2025 r. wzięliśmy udział w szkoleniu „Nowe technologie w animacji czytelnictwa. Aplikacje, narzędzia, multimedia, gamifikacja – warsztat praktyczny” prowadzonym przez Panią Agnieszkę Kawę z Fundacji Good Culture.
Podczas szkolenia poznaliśmy praktyczne wskazówki dotyczące wdrażania nowych technologii w działaniach edukacyjnych i animacyjnych biblioteki, a także skuteczne strategie promocji czytelnictwa na platformach społecznościowych.
Rozmawialiśmy o videomarketingu i roli krótkich form video w angażowaniu odbiorców – ćwiczyliśmy pracę z narzędziem CapCut, które pozwala w prosty sposób tworzyć atrakcyjne materiały promujące bibliotekę i jej ofertę.
Poznaliśmy również koncepcję „big idea” w marketingu oraz model AIDA (Attention – Interest – Desire – Action), który pomaga planować skuteczne działania promocyjne. Uczyliśmy się, jak tworzyć spójne strategie przekazu, wykorzystując m.in. metodę laddering – narzędzia pozwalającego lepiej zrozumieć potrzeby i motywacje odbiorców.
Nie zabrakło również omówienia aktualnych trendów – od kreatywnego storytellingu po zastosowanie sztucznej inteligencji w promocji czytelnictwa.
Szkolenie dostarczyło nam nie tylko solidnej dawki wiedzy, ale także mnóstwo inspiracji i energii do działania!




