Spotkanie autorskie z Magdą Stachulą odbyło się 5 lutego 2020 r. o godz. 16.30.

O spotkaniu autorskim z Magdą Stachulą

O popularności thrillerów psychologicznych, podglądaniu ludzi i o śnie, który przelała na papier 5 lutego 2020 roku w Książnicy Zamojskiej opowiadała Magda Stachula – pisarka z zamiłowania i zawodu. Jej fani mieli okazję spotkać się osobiście z polską mistrzynią domestic noir.
Magda Stachula pochodzi z Krasnegostawu. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie spełnia się jako pisarka thrillerów. Spokojna osoba, z głową pełną pomysłów na dalsze książki. Tworzy pochłaniające bestsellery, a w nich ukazuje świat kłamstw, zdrad i intryg. Autorka wchodzi w psychikę swoich bohaterów, tym samym doskonale przedstawia czytelnikowi ciemne strony ludzkiej natury. Jej postacie to z pozoru zwykli ludzie, których codziennie mijamy na ulicy. Nie przypuszczamy nawet, że są gotowi posunąć się do najgorszych czynów.
Od zawsze marzyła o karierze pisarza. Wszystko zaczęło się od tramwaju, który jeździ po czeskiej Pradze. Zainstalowana w nim kamera i właśnie podglądanie ludzi przyczyniło się do powstania w 2016 roku Idealnej. Debiut szybko okazał się strzałem w dziesiątkę. Zyskała nominację do „Książki Roku” portalu „Lubimy Czytać”. Magda Stachula może pochwalić się sporym sukcesem i zainteresowaniem ze strony czytelników jak i wydawców – nie tylko polskich. Jej pierwsza książka ukazała się już w Czechach (Mazací tramvaj) i we Włoszech (La donna perfetta). A to jeszcze nie koniec tłumaczeń na inne języki.

Nie zwolniła tempa

Długo nie trzeba było czekać, bo po Idealnej przyszła kolej na Trzecią, która okazała się potwierdzeniem talentu pisarskiego Stachuli. I znów porwała fanów do świata intrygi i tajemnic. Lektura nominowana była do „Nagrody Wielkiego Kalibru”. W 2018 roku wydała thriller
W pułapce, nominowany do „Książki Roku” portalu „Lubimy Czytać”.
Oszukana to najnowsza książka. Historia dziewczyny, która przez jedną niewłaściwą znajomość „traci” swoje życie, a jej jedynym celem staje się ucieczka przed przeszłością.
Pisarka dostaje propozycje ekranizacji swoich powieści – co może okazać się kolejnym sukcesem i wpłynąć na wzrost jej popularności.
Podczas spotkania odbyła się sprzedaż książek Autorki, prowadzona przez Księgarnię Trio z Roztocza. Czytelnicy mogli podpisać lekturę i zamienić kilka słów z Gościem.
Wydarzenie uważam za udane. Teraz już wiem skąd Magda Stachula czerpie inspiracje, jak powstają jej bestsellery i dlaczego wybrała właśnie thriller psychologiczny, któremu na pewno jeszcze długo pozostanie wierna. Z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły, podobno to już niebawem…
Podsumowując POLECAM KSIĄŻKI MAGDY STACHULI!

                                                                                                          Karolina Fidler-Niemczuk