Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: SŁOWO – OBRAZ – RUCH – PLANETY. Tym razem gościem „Spotkania z podróżnikiem” będzie Jacek Zbigniew Podkościelny. Opowie o Hindusach mylonych z Indianami, widokach z „dachu świata”, szczurach, słoniach i świętych krowach, a także kąpieli w Gangesie, przysmakach i innych niesamowitościach kraju ponad miliarda ludzi.

Zapraszamy na Rynek Wodny, w piątek 11 sierpnia, o godz. 17.00. Rozmowie towarzyszyła będzie prezentacja fotografii z wyprawy do Indii.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie odbędzie się w bibliotece głównej, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

Jacek Z. Podkościelny – nauczyciel, podróżnik, pasjonat kajaków, turystyki wysokogórskiej i od kilku lat rowerów (jak sam mówi „jest to efekt popandemiczny, który jest jak najbardziej do naśladowania”), społecznik. Koordynator Finału Centralnej Olimpiady Geograficznej w Zamościu (2018). Organizator i prezes Zamojskiego Towarzystwa Turystycznego, które od 2015 r. organizuje Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe”. Inicjator wypraw wysokogórskich. Odbył wiele zagranicznych podróży m.in. do USA, Kanady, Japonii, Korei Południowej, Tanzanii, Zanzibaru, Maroka, Turcji, Iranu, Islandii, Kirgistanu w Góry Pamiru i większości krajów Europy. Uprawiał trekking na szlakach Sahary, Atlasu, Alp, Apenin, Kaukazu, Pamiru. Zdobył Ararat (5137), Kilimandżaro (5895), Kazbek (5033), Mont Blanc (4810). Członek Polskiego Towarzystwa Geograficznego (oddział lubelski) i Klubu Wysokogórskiego Lubelskiego w Lublinie. Od 2005 roku związany z Katolickim Radiem Zamość, gdzie prowadzi audycję autorską „Podróże dalekie i bliskie”. Odznaczony w 2022 r. Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Geograficznego.