W dniu 23 sierpnia w ramach Bibliotecznych Spotkań z Historią odbyło się spotkanie Klubu Literackiego TARABOOK, w którym uczestniczyło 5 członków Klubu. Schronieni przed deszczem pod gościnnym namiotem Letniej Czytelni Książnicy Zamojskiej, dyskutowaliśmy na temat 40. rocznicy utworzenia NSZZ Solidarność, związanych z tym wydarzeń z sierpnia roku 1980 oraz wykładu Eugeniusza Wilkowskiego pt. „Wpływ Solidarności na kulturę Zamościa lat 80. XX stulecia”. Ze względu na sytuację pandemiczną, nieobecny osobiście Autor wyraził zgodę na odczytanie treści wykładu.

Eugeniusz Wilkowski to mieszkający obecnie w Chełmie polski polityk, urzędnik samorządowy, nauczyciel akademicki, działacz opozycji w okresie PRL, senator I i II kadencji, a także autor szeregu książek, dokumentujących działalność NSZZ Solidarność Regionu Środkowowschodniego.

Do zobaczenia we wrześniu.