W kolejnym spotkaniu Klubowiczów uczestniczyło 11 osób. Z radością informujemy, że przybyły nam dwie nowe Klubowiczki.

Dyr. Książnicy Zamojskiej poinformował o odmowie sponsorowania naszego wydawnictwa ze strony dwóch instytucji i zachęcił do szukania wsparcia finansowego również ze strony własnej autorów i z pomocą znajomych. Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota. Mimo tego, przygotowania do druku naszej książki idą pełną parą:  dwie osoby piszą recenzje na okładkę, trwają prace związane z drugą korektą, a do końca tygodnia będzie gotowy skład techniczny. Wierzymy, że nam się „wyda”.

W atmosferze Listopadowych Zaduszek Poetyckich czytaliśmy prozę własną i recytowali utwory Bolesława Leśmiana, ks. Jana Twardowskiego, Wandy Chotomskiej oraz fragmenty bloga Sebastiana Czeremchy, poświęconego życiu drzew. Zrobiło się ckliwie, jesiennie i melancholijnie.

Następne spotkanie odbędzie się 4 grudnia 2019. Będzie ono połączone z podsumowaniem konkursu czytelniczego: „Życie i twórczość Gustawa Herlinga Grudzińskiego.

Do zobaczenia.
                                                                                                                                                 Anna Rychter

P.S.

Informacja dla osób, które złożyły swoje teksty o tematyce bożonarodzeniowej – niestety, z różnych przyczyn nie ukaże się zaplanowany na grudzień kolejny numer „biblio-Teki”, czyli bibliotecznej gazety okolicznościowej. Przepraszamy.