Od 15 marca – przez miesiąc – przestrzeń zamojskiej biblioteki wypełni ponad 60 obrazów Roberta Gomułki. Artysta zaprezentuje prace z różnych okresów twórczości. Będą to m.in. perspektywy, grafiki i najnowsze szkice tworzone techniką lawowania olejnego. Gomułkę zajmuje tajemnica bytu człowieka uwikłanego w egzystencjalizm. W swoich pracach zwraca uwagę na aktualne problemy świata i kondycję człowieka na tle procesów historycznych, pokazuje metafizykę kosmosu i zależność człowieka od natury. Całość składa się na cykl „Kruchość istnienia”, w tym zestawieniu i tej wielkości do zobaczenia tylko w bibliotece przy Kamiennej 20

ROBERT GOMUŁKA urodził się w 1956 roku w Zamościu. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jego dyplom powstał w pracowni malarstwa doc. Ryszarda Lisa w 1981 roku. Robert Gomułka jest organizatorem interdyscyplinarnych działań artystycznych z pogranicza plastyki, teatru i muzyki. Od 1981 roku zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. W latach 1981-2007 był  nauczycielem zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.  W latach 2009 – 2017 działał jako nauczyciel plastyki w ramach Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu. Mieszka i tworzy w Wysokiem gm. Zamość.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 marca 2024 r. o godz. 16.30 w Książnicy Zamojskiej przy Kamiennej 20. Wstęp wolny.

Prace Roberta Gomułki będą prezentowane w Książnicy Zamojskiej do 15 kwietnia 2024 r. Zapraszamy!