22 października 2020 r. w godz. 12.00 – 14.00 odbędą się online warsztaty dla bibliotekarzy, które poprowadzi Paweł Kopijer przy współpracy Agaty Bogusiak.

Paweł Kopijer – posiada rozległe kompetencje zarówno w sferze szkoleniowej, jak i w sferze promowania publikacji wydawniczych. Doświadczenie szkoleniowe zdobywał w wielu projektach realizowanych dla instytucji publicznych. Pisarz, autor publikacji beletrystycznych (fantastyka) intensywnie realizujący angażujące spotkania autorskie dla młodzieży i dorosłych. Pomysłodawca inicjatyw promujących czytelnictwo tj. “Gram, więc czytam”. Agata Bogusiak – socjolożka, certyfikowany trener, specjalizuje się w obszarze HR. Posiada kompetencje w zakresie zarządzania projektami, prowadzenia szkoleń i warsztatów, obecności w internecie, wykorzystywania narzędzi oraz platform online.

Celem organizowanego szkolenia jest wyposażenie bibliotekarzy w wiedzę w zakresie kreatywnych metod pracy z młodzieżą i zaprezentowanie różnych narzędzi niezbędnych do atrakcyjnego i skutecznego promowania czytelnictwa. Ważne też będzie przekonanie bibliotekarzy, że aby móc oddziaływać na gusta i wybory czytelnicze młodych, trzeba wejść w „ich świat” – świat nowych technologii, smartfonów i internetowej globalizacji. Dla bibliotekarzy zadanie niełatwe, wymagające ciągłego doskonalenia zawodowego i często zmiany postawy wobec szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu Dzielmy się wiedzą – mnóżmy pomysły, cykl szkoleń dla zamojskich bibliotekarzy, dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach Programu Partnerstwo dla książki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Patronat medialny: „Nowy Kurier Zamojski”