Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2015 roku, która w  niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

Książnica Zamojska corocznie włącza się w tę inicjatywę przygotowując specjalne wydarzenia, które pomagają czytelnikom poznać i zaprzyjaźnić się z biblioteką na tyle, by pozostać i czerpać z jej oferty na co dzień.

W programie m.in. realizacja warsztatów Klimatyczne gadżety oraz chemicznych prezentacji laboratoryjnych Pokazy w dobrym klimacie. Dla tych wydarzeń przewidziano ograniczoną liczbę miejsc, a chęć uczestnictwa należy zgłosić pod numerem telefonu 84 627-11-54 (wew.37) lub pocztą mailową; digitalizacja@biblioteka.zamosc.pl

Odwiedzający bibliotekę zaproszeni zostaną także do projekcji filmu Jakub, Mimmi i gadające psy, zobaczą aranżacje tematyczną przestrzeni, specjalnie przygotowaną na tę okoliczność.

Klimatyczne pisanie – to nasza realizacja ogólnopolskiej akcji Fundacji Zbigniewa Herberta Podaruj wiersz. Spróbujemy pisać gęsim piórem, a własnoręcznie przepisany wiersz będziemy mogli podarować wybranej osobie.

W programie planujemy także wydarzenia online. Będzie możliwość udziału w facebookowej zabawie z nagrodami Klimatyczne czytanie, rozwiązania wirtualnego quizu, posłuchania fragmentów książek, obejrzenia eko DIY na kanale Youtube.

Ponadto w programie zaplanowano finał konkursu Zbuduj miasto idealne w Minecraft oraz prezentację mobilnego Centrum Odnawialnych Źródeł Energii, będącego w posiadaniu Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Nie może Was zabraknąć. Czekamy na Was!

NOC BIBLIOTEK – 9 października 2020

Książnica Zamojska, ul. Kamienna 20