Od 15 grudnia w Książnicy Zamojskiej im. S. K. Zamoyskiego można oglądać wystawę poświęconą polskiej fladze i etykiecie flagowej. Data to nieprzypadkowa – tego dnia w 1859 r. w Paryżu zmarł pomysłodawca uchwalenia polskich barw narodowych Walenty Zwierkowski, polski publicysta niepodległościowy, polityk, uczestnik wojen napoleońskich i powstania listopadowego w stopniu majora, wolnomularz, trzykrotnie poseł na Sejm.
      Inicjatorem wystawy jest pułkownik Marek Kwiecień, wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego, wykładowca Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu i Ambasador „Dobrej Flagi”.
      Ekspozycja „Historia polskich barw narodowych” prezentowana będzie w bibliotece przy Kamiennej 20 do 7 lutego 2023 r. W tym dniu przypada 192. rocznica przyjęcia przez Sejm Królestwa Polskiego uchwały o barwach narodowych, które „stanowić będą kolory herbu Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego, to jest kolor biały z czerwonym”.
       Autorem opracowania jest prezes Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego Krzysztof Jasieński, a na wystawie można obejrzeć również publikacje i pamiątki dotyczące „biało-czerwonej”.