Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu pozyskała z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w wysokości 15 200 tys. zł na realizację projektu „Regionalne Kolekcje Tematyczne w Bibliotece Cyfrowej Książnicy Zamojskiej”. Wniosek aplikacyjny otrzymał dostateczną ilość punktów zespołu oceniającego i w niedługim czasie rozpocznie się jego realizacja.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zdigitalizowany zostanie zasób materiałów regionalnych, w tym: dokumenty NSZZ „Solidarność” Zamojskich Fabryk Mebli, kroniki statku „Ziemia Zamojska” oraz mikrofilmy z 220 numerami czasopism regionalnych z lat (1893-1945). W ramach projektu doposażona zostanie również pracownia digitalizacji oraz zrealizowane zostaną zadania edukacyjne.

 

Zasób Biblioteki Cyfrowej Książnicy Zamojskiej wzbogacony zostanie o trzy nowe kolekcje:

– NSZZ Solidarność Zamojskich Fabryk Mebli

– Statek „Ziemia Zamojska”

– Czasopisma Regionalne 1893-1945

 

Szczegóły już wkrótce!

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych