22 września 2021 roku (środa), o godz. 16.00 zapraszamy do Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20 w Zamościu) na spotkanie autorskie z Markiem Szymaniakiem.

Tematem naszej rozmowy będzie najnowsza książka Marka Szymaniaka Zapaść. Reportaże z mniejszych miast. Autor porusza w niej ważne problemy średnich miast Polski, zagrożonych zapaścią społeczno–ekonomiczną.

W lutym 2019 roku mieliśmy już okazję gościć Pana Marka w naszej Bibliotece. Dyskutowaliśmy wówczas o jego debiutanckiej książce Urobieni. Reportaże o pracy, która ukazała się w czerwcu 2018 r. Autor przedstawił nam jak wygląda sytuacja na polskim rynku pracy po 1989 roku.

Marek Szymaniak (ur. 1988) – dziennikarz i reporter. Publikował m.in. w „Dużym Formacie” i magazynie „Pismo”. Autor książek Urobieni. Reportaże o pracy oraz Zapaść. Reportaże z mniejszych miast. Laureat nagrody za reportaż prasowy przyznawanej przez jury Festiwalu Wrażliwego, zwycięzca konkursu dla dziennikarzy „Pióro odpowiedzialności” oraz zdobywca drugiej nagrody w konkursie „Twarze ubóstwa” im. B. Mioduszewskiego. Dwukrotnie znalazł się w finale konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. R. Kapuścińskiego oraz trzykrotnie w finale  Nagrody „Newsweeka”
im. T. Torańskiej, m.in. za debiutancką książkę Urobieni.

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniu i rozmowy z autorem.

Wstęp wolny