Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się  29 grudnia 2021 roku o godz. 16.00 w Książnicy Zamojskiej
im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu (ul. Kamienna 20). Porozmawiamy o książce Wzgórze Psów Jakuba Żulczyka.

Dojrzała książka autora kultowych powieści „Ślepnąc od świateł” i „Zrób mi jakąś krzywdę” oraz współtwórcy serialu „Belfer”.

Zimna, ciemna warmińsko-mazurska prowincja. Na jej tle doskonale skonstruowany mroczny thriller: zaskakujący, niepokojący, wciągający od pierwszej strony. Ale to tylko najprostsze odczytanie nowej powieści Żulczyka. Tajemnicze zaginięcia ludzi, makabryczne odkrycia związane z ich odnalezieniem, dramat rodzinny głównego bohatera to pretekst do mistrzowsko nakreślonego portretu lokalnej społeczności oraz uwikłanej w miejscowe układy rodziny. Żulczyk pokazuje, jak ojcowie niszczą swoich synów, mężowie – żony, przyjaciele – przyjaciół. Zajmuje go pamięć o krzywdzie i wybiórczość tej pamięci. Prowincja Polski jako miejsce, w którym widać metafizyczną prawdę o „polskim losie” i Warszawa jako miejsce, gdzie przyjezdny z prowincji może wygrać albo przegrać, ale nie może spokojnie żyć. Czy karą za zło może być inne zło? Gdzie jest granica w wymierzaniu sprawiedliwości? Jak zwykle Żulczyka interesuje to, co kryje się pod powierzchnią.

                                                                                                                                                                                                                           źródło: https://www.swiatksiazki.pl/wzgorze-psow-6345607-ksiazka.html

Zapraszamy do dyskusji o książce.

WAŻNE: Podczas spotkania obowiązują zasady reżimu sanitarnego