Biblioteka Cyfrowa Książnicy Zamojskiej im. S. K.Zamoyskiego już niedługo powiększy się o kolejne ciekawe kolekcje.
Wszystko to dzięki funduszom pozyskanym z MKiDN.

Biblioteka w ramach projektu “Regionalne Kolekcje Tematyczne w Bibliotece Cyfrowej Książnicy Zamojskiej” prowadzi prace związane z digitalizacją materiałów archiwalnych.

Cyfrowo zarchiwizowane i zabezpieczone zostały dokumenty NSZZ “Solidarność” Zamojskich Fabryk Mebli, kroniki statku “Ziemia Zamojska” oraz mikrofilmy z 220 numerami czasopism regionalnych z lat 1893-1945. Obecnie trwa opracowanie zasobu. W ramach projektu została także doposażona pracownia digitalizacji Książnicy Zamojskiej, a w listopadzie biblioteka rozpocznie realizację zadań edukacyjnych skierowanych do młodzieży szkolnej.