Miło nam poinformować, że Książnica Zamojska realizuje projekt IV Biblioteczne Spotkania z Historią “Wolność pod skrzydłami Anioła Dobroci”. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego “Niepodległa“.

Dzięki dofinansowaniu i zaangażowaniu wielu osób i instytucji w dniach 20-21 sierpnia 2022 roku na Rynku Wodnym w Zamościu odbędą się wydarzenia przypominające o ważnych w historii Zamościa i Zamojszczyzny postaciach. Bohaterami projektu są Róża z Żółtowskich Zamoyska i Jan Zamoyski oraz Dzieci Zamojszczyzny.
20 sierpnia z koncertem “Dźwięki Wolności” wystąpi Adam Strug. Przed koncertem pokaz florystyczny przeprowadzi mistrz Piotr Marzec.
21 sierpnia odbędzie się panel dyskusyjny, w którym udział wezmą dr Beata Kozaczyńska, Agnieszka Jaczyńska, Anna Rudy i Maria Rzeźniak. Dyskusję poprowadzi dr Łukasz Kot.
Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa na bazie materiałów zgromadzonych przez dr Beatę Kozaczyńską, kiermasz książki używanej oraz akcja charytatywna “Róże dla Róży” na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.

W akcję zaangażowały się Kwiaciarnia Piotr Marzec Centrum Kwiatowe Avalanche+ Roses SIGMA International (Poland) Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ Stowarzyszenie Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku Klub Seniora “KALINA” Skaraszów Klub seniora “Susełek” w Hubalach oraz Panie z zespołu Roztoczanki.

Zapraszamy Państwa Bardzo serdecznie!