To wydarzenie minęło.

Festiwal Stolica Języka Polskiego zbliża się wielkimi krokami. Jego 7. edycja odbędzie się w dniach 1–7 sierpnia 2021 r.

Szczebrzeszyn od kilku lat jest ważnym miejscem spotkań literackich dla polskiej kultury. W programie festiwalu przewidziano wiele ciekawych przedsięwzięć. Patronem tegorocznej edycji jest Tadeusz Różewicz. Gościem specjalnym wydarzenia będzie wnuczka poety – Julia Różewicz.

1 sierpnia w Zamościu odbędzie się zamojska odsłona Festiwalu, wezmą w nim udział pracownicy Książnicy Zamojskiej. Nasz kolega Piotr Piela poprowadzi spotkanie z Bogdanem Nowakiem oraz Jakubem Żygawskim – autorami książki
O ulicach i placach Zamościa. Natomiast Marlena Jarosz w rozmowie z dziennikarką Justyną Sobolewską zaprezentuje swoją debiutancką książkę Starsza pani spod piątki i inne opowiadania. Jesteśmy z nich niezmiernie dumni!

Program całego Festiwalu znajduje się tutaj: https://stolicajezykapolskiego.pl/program-glowny/

Najnowsza publikacja z serii Biblioteka Stulecia będzie do nabycia 1 sierpnia na Rynku Wodnym przy namiocie Letniej Czytelni Książki i Prasy Książnicy Zamojskiej.