Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu serdecznie zaprasza do oglądania wystawy 1920 Wojna Światów. Ekspozycja prezentowana będzie w Galerii Exlibris Książnicy Zamojskiej
(ul. Kamienna 20 w Zamościu) w dniach od 10 do 30 października 2020 r.

Wystawa 1920 Wojna Światów to projekt uświetniający obchody 100. rocznicy zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Z tej okazji KGHM Polska Miedź S.A. przygotował wystawę plakatową: 1920 Wojna Światów.

Ekspozycja została objęta patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawa ma komiksową kreskę zgodną z najnowszymi światowymi trendami i jest skierowana do młodszego pokolenia Polaków.

W treści przedstawieni są najważniejsi bohaterowie i prezentowane są wybrane ciekawostki związane z Bitwą Warszawską i wojną polsko – bolszewicką.

Celem wystawy jest zaciekawienie odbiorców wydarzeniami z 1920 roku i zainspirowanie ich do dalszego pogłębiania wiedzy o tym wydarzeniu.

źródło: https://www.victoria-1920.com/

WSTĘP WOLNY!