MODERN PICTORIAL PHOTO Grupa Twórcza oraz Galeria EX LIBRIS w Zamościu, ul. Kamienna 20, zapraszają na poplenerową wystawę fotografii
I Pleneru Artystycznego Grupy:
„Kluszkowce 2020”. Wystawa zorganizowana jest w ramach obchodów 25-lecia Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz 100-lecia Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu.

Wystawa dostępna jest do 29 marca 2021 r.

Grupa Twórcza MODERN PICTORIAL PHOTO powstała w marcu 2020  roku w ramach działalności Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej. Do grupy należą członkowie oraz sympatycy Fotoklubu RP.

Ideą powstania grupy jest chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu.

W lipcu 2020 odbył się pierwszy artystyczny plener grupy twórczej w Kluszkowcach.

Plener był zorganizowany we współpracy z Fotoklubem Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców w Warszawie i był jednym
z  wydarzeń artystycznych w ramach obchodów 25-lecia Fotoklubu RP. Na plener przyjechało 22 fotografów z całej Polski, oraz gościnnie Josef
z Czech.