W związku z licznymi pytaniami, informujemy że istnieje możliwość skorzystania ze zbiorów, które tradycyjnie dostępne są jedynie na miejscu – w czytelniach. Udostępnianie tych zbiorów odbywa się na zasadzie usługi reprograficznej (zgodnie z regulaminem i cennikiem), po wcześniejszym złożeniu zamówienia drogą mailową lub telefoniczną:
tel. (84) 627 11 54 wew. 24 lub (84) 638 40 38 wew. 24, e-mail: wypoz@biblioteka.zamosc.pl

W zamówieniu należy określić autora, tytuł i rok wydania publikacji oraz zakres stron, a także imię i nazwisko zamawiającego. Odbiór zamówienia odbywa się w Bibliotece Głównej, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

Jednocześnie przypominamy iż wykorzystanie powielanych materiałów bibliotecznych może odbywać się w granicach dozwolonego użytku określonego przepisami Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83 z późn. zm.).