Anna Milska urodziła się 14 lutego 1909 roku w Janowie pod Lwowem, zmarła 12 listopada 1987 roku w Warszawie – prozaik, tłumaczka, publicystka zajmująca się klasykami literatury i twórczością obcokulturową, szerzej znana jako współautorka zbiorów baśni dla dzieci i młodzieży.  W 1980 roku dołączyła do apelu 64 uczonych, pisarzy i publicystów do władz komunistycznych o podjęcie dialogu ze strajkującymi robotnikami.

Studiowała slawistykę we Lwowie i germanistykę w Wiedniu. Pracowała jako polonistka w Zamościu i Warszawie. Debiutowała jako publicystka w prasie w 1945 r., współpracując później z wieloma czasopismami. Redagowała też antologie poetyckie. Przede wszystkim jednak zajmowała się przekładami – głównie z literatury niemieckiej, m.in. J. W. Goethego. Jest autorką szkiców monograficznych poświęconych Goethemu, Heinemu i Schillerowi.

Dla dzieci opracowała liczne wydania baśni J. Ch. Andersena. Wspólnie z Wandą Markowską opublikowała wiele zbiorów baśni ludowych w opracowaniu dla młodego pokolenia, długotrwale wydawanych i wznawianych zmiennie przez różnych edytorów, m.in. wydawnictwa „Nasza Księgarnia”, „Iskry”, „Czytelnik”. Baśnie różnych ludów w opracowaniu Wandy Markowskiej i Anny Milskiej. Zawierają m.in. baśnie rosyjskie, czeskie, plemienia Lamutów i Czuwańców, norweskie i nowogreckie. Są też bajki hiszpańska, kabylska, estońska oraz eskimoska.