Jest rok 1926. Choć prowincjonalny Zamość czasy swojej świetności ma już dawno za sobą, nadal tętni życiem. Gdzieś w oddali słychać modlitwy bogobojnych chasydów, na Rynku Solnym handlarze dobijają targu, przy dworcu autobusowym do dorożki wsiada zdyszany mężczyzna. Gdy na chwile przystaniemy, możemy usłyszeć pomruki niedźwiedzia mieszkającego od niedawna w ogrodzie zoologicznym…

W taki klimat przenosi nas pierwsza kryminalna zamojska mobilna gra miejska Quest(ja) Zygi stworzona w ramach projektu Młodzież Aktywna Kulturowo – program aktywizacji młodzieży w bibliotece MAK dofinansowanegoze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Powstała ona na warsztatach z gamifikowania literatury w aplikacji Action Track skierowanych do uczniów szkół średnich, które odbyły się w Książnicy Zamojskiej. Młodzież wraz ze specjalistami z firmy Good Books stworzyła mobilną grę miejską inspirowaną kryminałem Marcina Wrońskiego Kwestja krwi.

Swoją premierę miała 18 października. Została przetestowana przez ponad stu śmiałków. Teraz czas na Was! W każdej chwili możecie rozpocząć własne śledztwo. Wystarczy, że zainstalujecie bezpłatną aplikację Action Track i sczytacie specjalny kod QR, który jest dostępny w Książnicy Zamojskiej, we wszystkich jej filiach a także w wielu zamojskich instytucjach. Szukajcie, grajcie, poznawajcie! Udanej zabawy!

Regulamin gry