„Siedmiu mężów Evelyn Hugo”

Taylor Jenkins Reid

Biorąc do ręki tę pozycję kompletnie nie wiedziałam, z czym będę miała do czynienia. Niespodzianką było dla mnie wkroczenie w hollywoodzki świat blichtru i intryg.

Tytułowa bohaterka – sławna aktorka o niezwykłej urodzie – pokazuje realia ludzi nie zawsze krystalicznych, wielu z nich działa według zasady „po trupach do celu”. Evelyn jest nietuzinkową, niezależną kobietą, która zna swoją wartość, ale jest też gotowa do wielu poświęceń dla sławy. Postanowiła spełnić swoje marzenia za wszelką cenę, to kariera zdeterminowała jej życie, dlatego niektóre decyzje bohaterki mogą być szokujące. W wieku 79 lat postanawia rozliczyć się z życiem i powierzyć światu dawno skrywane tajemnice. Do tego zadania wybiera młodą, nieznaną dziennikarkę. Sylwetka Evelyn jest przedstawiona tak wiarygodnie, że zapomina się, iż to postać fikcyjna, a to dzięki obrazowemu językowi autorki i niebanalnemu pomysłowi na fabułę.

Z przyjemnością czytałam tę porywającą historię hollywoodzkiej gwiazdy. Była to miła odskocznia po wielu thrillerach i kryminałach. Warto poznać tę książkę!

Czytelniczka
Filii nr 6