W 1926 roku odbył się pierwszy seans w Kinoteatrze „Stylowy”. Jak donosi „Ziemia Zamojska” w okresie świąt Wielkanocnych, od 4 do 7 kwietnia był wyświetlany film wytwórni amerykańskiej pt. Świat Zaginiony. Nakręcono go na podstawie słynnej powieści Artura Conana Doyle’a. Film zrobił duże wrażenie na widzach: Odtwarza on po mistrzowsku zamierzchłe czasy, ukazuje nam, dzięki cudom techniki kinematograficznej, jakby  zaczarowany świat bajki i legendy, postacie i zwierzęta przedpotopowe, życie przed tysiącami lat, pełne przygód, dziwów i tajemnic. Mimo swej sensacyjności ma ten film i podkład naukowy, toteż nadaje się również i dla młodzieży. Jak podkreśla dziennikarz „Ziemi Zamojskiej”, zarząd kinoteatru podjął wielki wysiłek, by film trafił do Zamościa, gdyż chciały go wyświetlać wszystkie miasta w Polsce. Wyraża też nadzieję, że na ten obraz nie tylko pospieszą stali bywalcy kinowi, ale we własnym swym interesie wszyscy mieszkańcy miast i okolicznych wsi, bo jak zapewnia na pewno tego nie pożałują.

   

Kinoteatr „Stylowy” oficjalnie otwarto dopiero kilka miesięcy później, dokładnie 1 września 1926 roku. Mieścił się w zlikwidowanym przez Austriaków kościele franciszkańskim i mógł pomieścić 380 widzów. Na inaugurację przygotowano film niemy pt. „Wieczór cygańskich romansów”. Projekcji towarzyszył występ warszawskiej śpiewaczki i miejscowych muzyków. Parę dni później wyświetlono słynny wówczas „Indyjski grobowiec” a następnie „Nędzników”. W repertuarze kinoteatru znajdowały się głównie filmy amerykańskie i polskie. W grudniu 1930 roku zainstalowano aparaturę dźwiękową. Głos w czasie seansu był odtwarzany z płyty. Od 1938 roku zaczęto wyświetlać również filmy w kolorze. Kino wówczas cieszyło się ogromną popularnością, a budynek, w którym się mieściło, stał się prawdziwym ośrodkiem kultury. Nie tylko wyświetlano tu filmy, ale organizowano ważne uroczystości miejskie i spektakle teatralne. Dość wspomnieć, że „Stylowy” przed wojną gościł m. in. Juliusza Osterwę czy Stanisława Wolińskiego.

W okresie okupacji Niemcy zmienili nazwę „Stylowego” na „Capitol”, przez co zamościanie zaczęli zgryźliwie nazywać go „Kapitulacja” . Ostatni niemiecki seans odbył się 13 lipca 1944.  W sierpniu tegoż roku kinoteatr został ponownie otwarty i odzyskał dawną nazwę. W 1994 roku nową siedzibą kina stały się pomieszczenia Klubu Garnizonowego. W 2009 roku rozpoczęto budowę nowoczesnego obiektu przy ul Odrodzenia. W nawiązaniu do bogatej tradycji otrzymał nazwę Centrum Kultury filmowej „Stylowy”. Ostatni seans w starym kinie odbył się 22 lipca 2010, zaś 30 lipca wyświetlono pierwszy film w nowym budynku.