27 października przypada Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego. To okazja do kolejnej wzmianki o zamojskim kinie. Tym razem zajrzymy na Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. Fundamentem „Sacrofilmu” jest nauczanie św. Jana Pawła II o wzajemnym poszanowaniu pomiędzy przedstawicielami różnych kultur.
Pierwszy Sacrofilm odbył się jako Zamojskie Dni Filmu Religijnego w 1995 roku z inicjatywy ks. Wiesława Mokrzyckiego i obecnego dyrektora CKF Stylowy” Andrzeja Bubeły. W 2001 roku festiwal został nominowany do nagrody ,,Totuus”, a w 2006 zdobył nagrodę na festiwalu w Terni za propagowanie dialogu.
W 2018 roku festiwalowi przewodziła prawda, w 2019 roku nadzieja oraz przypadająca na ten rok 20. rocznica wizyty papieża w Zamościu. Myślą przewodnią 25. jubileuszowej edycji Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”, która odbyła się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 29 lutego – 5 marca 2020 roku była wdzięczność, a także 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Zgodnie z założeniem programowym „Sacrofilmu”, ta postawa, podobnie jak inne prezentowane w dotychczasowych edycjach, rozważana była w świetle religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. W 2022 roku wydarzenie odbywało się w dniach 6-10 marca.