Krzysztof Konopa. Poeta, satyryk, autor tomików wierszy Drugi brzeg nocy, Obywatel Noe, Sierpień z deszczem, Bolid i Ballady przydrożne, laureat wielu nagród m.in. Ogólnopolskiego Turnieju Łgarzy w Bogatyni i Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego o Chmielakowy Antałek w Krasnymstawie. Wytrawny obserwator codzienności, mistrz słowa.

Urodził się 8 marca 1953 roku w Zamościu. Znaliśmy go głównie z „Tygodnika Zamojskiego”, gdzie na Strychu publikował swoje satyry. Pojawiał się na Ulicy Poetyckiej, oprowadzał po zagrodzie w Guciowie. Zniknął. Zostawił wiersze. Pozostaje nam odczytywać Konopę ze zdań, które osierocił.

23 stycznia kalendarz świąt nietypowych notuje Dzień pisma ręcznego. Współcześnie obchodzimy ten dzień niemal dosłownie (i nie tylko w ten dzień),  ograniczając się wyłącznie do klepania w klawiaturę komputera… Chwyćmy czasem poetycki ołówek (jak poeta Krzysztof) lub choćby prozaiczny długopis i zanotujmy, co ważne, aby nie umknęło.

Czasami jednak brakuje słów. Pochylajmy się nad tymi, które z nami zostały. 23 stycznia 2020 roku (wieczorem) zamknął za sobą drzwi doczesności Obywatel Noe.